Staňte se

„adoptivním rodičem“

některého trvale hendikepovaného zvířete umístěného ve stanici pro zraněné živočichy ve Voticích.

Co adopcí získáte?

  • uvedení vašeho jména u daného zvířete po dobu jednoho roku
  • certifikát o adopci s fotkou Vašeho svěřence
  • pravidelné zasílání informací mailem o připravovaných akcích OFČR
  • materiály OFČR a sponzorskou samolepku ??

Roční příspěvek na krmení a péči o jednotlivé druhy:

1.000,- - kavka obecná
1.200,- - poštolka obecná, kalous ušatý, krahujec obecný
1.500,- - káně lesní, moták pochop
1.600,- - puštík obecný
1.800,- - výr velký
2.000,- - kuna skalní, čáp bílý, volavka popelavá
3.000,- - liška obecná, psík mývalovitý,liška stříbrná

Výr velký Samice výra se dostala do stanice jako malinké mládě. Její matku zabili myslivci. Dvě mláďata měla být rozšlapána, ale člověk, který to měl udělat je zachránil, protože je potají odnesl do stanice. Jelikož se nepodařilo najít vhodné adoptivní hnízdo, musela být odchována uměle člověkem. Z tohoto důvodu jsou na člověka fixována, neumí lovit, a proto by se nedokázala ve volné přírodě sama o sebe postarat. Druhé mládě je umístěno v jiné stanici.


Kuna Kuna Barča byla nalezena na chodníku ve městě jako malinké mládě. Zřejmě vypadla z některé půdy, kterou kuny skalní často využívají jako své obydlí. Do dospělosti byla odchována ve stanici, je proto příliš fixována na lidi než aby se mohla vypustit zpět do přírody
Poštolka Dvě poštolky (samec a samice) mají popálená křídla ze sloupů elektrického vedení. Stejně jako káně loví často drobné hlodavce ve volné krajině polí a luk a na sloupy usedají, aby si zde odpočinuly. Protože jsou sloupy špatně konstruované, často zde dochází k jejich zranění.Liška Liška byla nalezena jako malinké mládě a odchována uměle v naší stanici. Je proto ochočená, nebojí se lidí a z tohoto důvodu se nemůže vrátit zpět do přírody. Krotká liška v lese by totiž mohla být podezřelá z onemocnění vzteklinou a byla by nejspíše zastřelena.


Čáp Čáp se zranil při usednutí na sloupy elektrického vedení. Má popálené křídlo elektrickým proudem a proto nemůže létat.Volavka Volavka popelavá má ustřelené křídlo, proto nemůže létat. Ve stanici žije již sedm let.


kane Káně lesní. Jedno káně má část křídla ustřelené od bokové zbraně, druhé má zlomené po srážce s automobilem. Do stanice se dostalo již se špatně srostlou zlomeninou.
Psík Psík se již narodil v zajetí, ve stanici pro zraněné živočichy v Praze Jinonicích a byl dán na umělý odchov do naší stanice.Moták Moták pochop. Oba naši ptáci, samec a samice, mají křídla useknutá sekačkou kombajnu. Samice se do stanice se dostala jako mládě (jediná z hnízda přežila) a byla zde odchována. Samec se k nám dostal již dospělý.


Kalous Kalous ušatý byl sražen autem. Po srážce má částečně rozdrcené křídlo, které se nepodařilo zcela spravit tak, aby mohl opět dobře létat.
Krahujec Krahujce obecného srazilo auto, měl polámané křídlo, které špatně srostlo a proto nemůže dobře létat.Puštík Puštík obecný. Tyto dvě sovy jsou u nás již dlouhodobě. Jedna z nich oslepla po srážce s kamionem, kdy byla ozářena dálkovými reflektory a narazila do čelního skla. Druhý puštík přišel o část křídla.


FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ na téma: „BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ…“
uzávěrka 31. 12. 2009

seminář - CARBOFURAN V ČESKÉ KRAJINĚ
29.1.2010

Tisk nejen na látku a práce s ovčí vlnou
28.1. v CEV Tábor
11.2. Votice
18.2. Příbram

Nabídka pravidelných kroužků pro děti
školní rok 2009/2010 Votice a Tábor


Zámecká ul.
259 01 Votice
info@ochranafauny.cz Tel: 317 813 178
603 259 902
IČO: 67778585